CGC20M-12G
CGC20M-16G
CGC 22M-8G
Register now to get access to our online shop
Register now and access our complete product range and many exclusive services.
Product details for
CGC20M-12G
T
G 3/4″ -14
Tube Ø D
20 mm
A
26 mm
B
22 mm
D
20 mm
H
32 mm
All characteristics
Characteristics
Connection 1
- Hy-Lok clamping ring connection
Connection 2
- inner thread
Construction type
- pressure gauge fitting
Material
- stainless steel 316L
Temp. max.
- 537 °C
Temp. min.
- -255 °C